Sık Sorulan Sorular

Marble Surface

Enstrüman öğrenmenin yaşı var mıdır?

En çok sorulan soruların başında geliyor. Hayır enstrüman öğrenmenin yaşı yoktur. Başlangıç için öğrencinin 3-4 yaşına gelmesi önemli. Üst sınır ise yok diyebiliriz. 40'lı yaşlarında bir çok meslekten öğrencimiz olduğu gibi 55 yaş üstü emekli öğrencilerimiz de bulunuyor. Ne zaman isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz tanışma dersi için gerekli mi?

Evet, ücretsiz tanışma dersini hem online hem yüz yüze başlayacak öğrencilerimiz için de talep ediyoruz. Öğrencilerimizin bizlerle tanışması ve benimsemesi önemli. Çünkü bizler biliyoruz ki öğrenmenin başlamasından önce öğrenci eğitmeni ile güven köprüsünü oluşturmalıdır.

Müzik yeteneğim var mı?

Müzik yeteneği ikiye ayrılıyor. Biri doğuştan gelen yetenek, ki bu insanlığın %1'inde bile yok. Diğer kısım ise gelişebilir bir kavram. Bizlerin de içinde bulunduğu bu kesim, tecrübeler, denemeler aracılığıyla müzik yeteneğini çok rahat geliştirebilir. Sözün özü siz dahil tüm dostlarımız eğer istiyorsanız çalabilirsiniz. :)

Derslere istediğim zaman ara verebilir miyim?

Evet, derslere başladığınızda devam etme ile ilgili hiç bir yazılı veya sözlü bir taahhüt vermiyorsunuz. Dilediğiniz zaman herhangi bir neden göstermeden ara verebilir veya bırakabilirsiniz. Bizlerin asıl amacı sanatı, müziği daha fazla dostlarımızla paylaşabilmek. Biliyoruz ki sanat yayıldıkça hoşgörü artacaktır.